Відповідальний бізнес має перед своїми споживачами низку зобов’язань. Серед них — забезпечення економічної стабільності та надання підтримки в турбулентні часи. Особливо це стосується підприємств, які беруть участь в інфраструктурних ланцюжках та продовольчій безпеці країни. Одним із таких є бренд картопляних чипсів Lay’s, заснований на початку 1930-х в Сполучених Штатах Америки.
Усього за декілька років засновник бренду Lay’s Герман Лей розширив своє підприємство від продажу снеків з власного авто до регіонального виробництва, а згодом — першого у світі безперервного картопляного конвеєра, і далі до компанії Frito-Lay, Inc — тепер одного з найбільших виробників снеків у США.
Сьогодні Lay's залишається одним із найпопулярніших та впізнаваних брендів снеків у всьому світі, зосереджуючись на якості, інноваціях та різноманітності смаків своєї продукції.
У 2019 році бренд запустив виробничу лінію в Україні, долучивши українських фермерів до виробництва Lay’s. Навіть в умовах сьогодення вони продовжують постачати картоплю найвищої якості, що стає улюбленими чипсами українців.
Так, співпрацюючи з міжнародними компаніями, попри значні втрати, необхідність залучення мільярдів доларів на розмінування орних земель, заміну та ремонт пошкодженої іригаційної інфраструктури, відновлення сільгоспсховищ та машинного обладнання, фермери продовжують свою роботу та забезпечують українських споживачів якісною продукцією.
А завдяки впровадженим високоефективним світовим практикам ведення сільського господарства від Lay’s та родючій українській землі українці отримують на 100% якісний продукт з місцевої сировини, що проходить тисячі перевірок. Отже, Lay’s — це вироблені в Україні снеки — від етапу вирощування картоплі до безпосередньої її переробки на чипси.
Запорукою смачних чипсів є, зокрема, правильно підібраний сорт картоплі. З понад 4000 доступних сортів лише кілька десятків підходять для виготовлення чипсів, і їх, зокрема, вирощують в Україні. Особливий високотехнічний та інтенсивний сорт для Lay’s був впроваджений на території України з 2019 року, під час запуску виробничої лінії. Цей сорт має округло-овальну форму та світло-жовту м’якоть, що забезпечує неповторний смак та незабутню хрумкість чипсів.

Також для вирощування ексклюзивного чипсового сорту у фермера має бути налагоджений полив, провідні засоби захисту та добрива. Українська картопля для чипсів Lay’s потребує ретельного догляду в полі та перевірки на усіх етапах, враховуючи сортування, спеціальну чистку, мийку тощо. Окрім власних технологій виробництва, Lay’s також ділиться з місцевими фермерами найсучаснішими практиками ощадливого поводження з землею та природними ресурсами. Серед них ㅡ ефективне використання поливів для збереження водних ресурсів, технології з відновлення землі та родючості ґрунтів та багато іншого.
Паралельно Lay’s просуває освітні програми для українських фермерів, піклується про зменшення викидів СО2, зокрема шляхом використання картопелесховищ зі спецвентиляцією та оптимізованих систем охолодження. Для контролю якості продукції бренд допоміг облаштувати спеціальні лабораторії не лише на виробництві, а й безпосередньо у фермерських господарствах, що дає змогу постійно перевіряти картоплю та поставляти лише найкращі її партії.
Підтримуючи розвиток агробізнесу, інвестуючи в аграріїв та надаючи передові технології для українських фермерів, Lay’s піклується не лише про своїх споживачів в Україні, а й про родючий український чорнозем, раціонально використовуючи його ресурс. Саме завдяки цьому багато українських господарств уже налагодили виробництво, що відповідає найвищим серед сучасних показникам якості та сталого розвитку.
Історії українських фермері

Одним з українських підприємств, що співпрацюють з Lay’s, є сімейне фермерське господарство «Аделаїда», засноване 1992 року в селі Чулаківка Херсонської області, що обробляє понад 2700 га орних земель на півдні країни та має філію у Житомирській області. З міркувань безпеки орні землі «Аделаїда» на Херсонщині наразі тимчасово не обробляються.

«Мої батьки з 1992 року почали фермерувати, тому це сімейна справа, до якої сьогодні долучений я та моя сестра. Раніше протягом десятиліть мої бабусі та дідусі також обробляли землю, вирощували картоплю та хліб», - розповідає заступник голови фермерського господарства “Аделаїда” Віктор Рибалко.
За його словами, з 2006 року фермерська родина почала розвивати діяльність у Житомирській області, тому що саме цей регіон ідеально підходить для вирощування картоплі. Склад ґрунтів та кліматичні умови Житомирщини дають змогу отримувати великий врожай та картоплю найвищої якості.

Завдяки інвестиціям Lay’s протягом останніх декількох років фермери «Аделаїди» також почали використовувати провідні технології підвищення рівня збалансованості ґрунту, що робить процес вирощування більш екологічним.
«Ми можемо гарантувати, що чипси, які роблять з нашої картоплі, є безпечними, смачними та корисними»,- додає Віктор Рибалко.
Фермер Віктор з «Аделаїди» переконаний, що у всіх українців зараз є лише одна мрія, але для кожного вона виглядатиме по-різному. Втім зізнається, що:
«Для мене це коли ми повертаємось на Херсонщину, на наші рідні поля, вирощуємо там нашу рясну картоплю, вантажимо машини на Lay’s, і вони через відбудований Антонівський міст їдуть на завод в Миколаїв»,- зазначив Рибалко.
Ще один основний постачальник картоплі для Lay’s в Україні 一 агропромислова компанія «Контінентал Фармерз Груп».

«Ми вирощуємо понад 2000 гектарів картоплі, 600 гектарів з яких 一 картопля для бренду Lay’s. Українська картопля для чипсів Lay’s вирощується в Тернопільській та Львівській областях»,- говорить агроном кластеру картоплі “Контінентал Фармерз Груп” Василь Болехівський.
Важливою умовою співпраці українських аграріїв з Lay’s є відповідальне виробництво. У цих межах місцеві фермерські господарства використовують рекомендовані норми внесення мінеральних добрив, а також дотримуються усіх стандартів якості на кожному етапі виробництва. Зокрема, це враховує мінімізацію будь-яких польових операцій, використання насіння винятково високого рівня репродукції з оригінальними засобами захисту рослин, а також сучасних сервісів для зменшення кількості процедур з обробки картоплі.


«У наших сховищах для зберігання картоплі ми відмовились від використання фреону, який шкодить довкіллю, тому сьогодні усі наші холодильні камери є більш екологічними та безпечними для атмосфери Землі»,- зазначає директор з виробництва “Централ Плейнс Груп” Орест Тичко.
Відповідальне виробництво та майбутнє з Lay’s

Найголовніша перевага повністю українського виробництва Lay’s 一 відповідальні фермерські підприємства, які підтримують економіку у найскрутніші часи та допомагають створювати продукт світового рівня в умовах сьогодення України.

Завдяки кропіткій праці українських фермерських господарств уже декілька років чипси Lay’s на полицях магазинів в Україні 一 це по-справжньому український продукт.
Українські фермери пишаються співпрацею з Lay’s та крізь призму власної роботи як ніхто інший розуміють, чому продукція цього бренду має такий попит у різних куточках світу.
Позитивний вплив такого виробництва на економіку України, суспільство та, власне, якість кінцевого продукту складно переоцінити. Однак робота у цьому напрямі буде гарантовано продовжуватись, а українці й далі отримуватимуть смачні та українські чипси Lay’s — виготовлені вдома від поля до пачки.
Джерело: biz.nv.ua
Про PepsiCo в Україні
PepsiСo — один із лідерів українського ринку харчових продуктів та напоїв. В Україні компанія має три підприємства: два виробничі комплекси в Миколаївській області з виробництва снеків та напоїв, та молокопереробний завод у Київській області, де зараз виробляється дитяче харчування, молочна продукція та соки.
Компанія посідає провідні позиції на ринку соків і сокової продукції з брендами «Сандора» та «Садочок». До портфеля компанії входять газовані напої Pepsi, 7UP, Mirinda, холодний чай Lipton Ice Tea. На ринку снеків компанія представлена брендами Lay’s, Cheetos, Doritos. PepsiСo в Україні також займає впевнені позиції на ринку молочної продукції з торговими марками «Чудо», «Слов’яночка», «Марійка» та дитячого харчування «Агуня».
Додаткова інформація про компанію PepsiСo в Україні — на сайті www.pepsico.ua.